RODZAJE APARATÓW SŁUCHOWYCH

Aparaty słuchowe zapewniają dobre słyszenie oraz komfort słuchowy. Dzięki nim osoba z uszkodzonym słuchem o wiele lepiej rozumie mowę oraz usłyszy większość dźwięków w otoczeniu. Użytkownicy aparatów czują się bardziej niezależni oraz pewni siebie, niż osoby niedosłyszące, które nie noszą aparatów słuchowych. Korzyści z aparatów są więc trudne do przecenienia.

Obecnie dostępne są różne rodzaje aparatów słuchowych, różniące się wyglądem oraz możliwościami. Dzięki nim możliwy jest dobór aparatu w aspekcie indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Na rynku jest wiele firm oferujących doskonałe, dyskretne aparaty słuchowe w przystępnej cenie. Jedną z nich jest szwajcarska firma BERNAFON, która już od ponad sześćdziesięciu lat pomaga ludziom przezwyciężyć utratę słuchu i prowadzić szczęśliwsze i pełniejsze życie i której aparaty mamy w naszej ofercie.


RODZAJE APARATÓW SŁUCHOWYCH:

aparaty zauszne (BTE – ang. Behind The Ear)

Aparat tego typu umieszczony jest za małżowiną uszną. Od aparatu odchodzi dźwiękowód, który jest łącznikiem pomiędzy aparatem słuchowym umieszczonym za uchem, a wkładką wewnątrzuszną. Aparaty BTE to najdłużej obecny na rynku typ aparatu słuchowego tego typu dlatego jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Niektóre modele są nawet odporne na wodę (w pewnym zakresie). Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne aparaty, których różne modele i różne wielkości oferują naprawdę bogaty wybór. W przeciwieństwie do modeli wewnątrzkanałowych, aparaty BTE można dobrać do każdego ubytku słuchu. Zaletą tych aparatów jest także prosta pielęgnacja i mała awaryjność.

aparaty wewnątrzuszne (ITE – ang. In The EAR)

Aparaty te mogą wypełniać całą małżowinę uszną lub tylko jej część. Dostępne są w różnych wielkościach, począwszy od całkowicie schowanego w kanale słuchowym, aż do wypełniającego wnętrze całej małżowiny. Modele te są odpowiednim rozwiązaniem w przypadku niedosłuchów z zakresu od lekkich do ciężkich.

aparaty wewnątrzkanałowe (ITC - ang. In The Canal)

Aparaty te mogą być niewidoczne z zewnątrz, gdyż zostają umieszczone w kanale słuchowym zewnętrznym, widoczny jest tylko ich fragment.aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC – Completely In Canal)

CIC to najmniejsze modele aparatów słuchowych ,które umieszcza się głęboko w kanale słuchowym . Jakkolwiek są one najbardziej dyskretne, ze względu na stosunkowo małą moc nie stosuje się ich w przypadku głębokich niedosłuchów. Nie są także wskazane dla Pacjentów z wąskim kanałem słuchowym.


aparaty zauszne ze słuchawką w uchu / RITE/

Aparat RITE (zauszny ze słuchawką w kanale słuchowym) łączy w sobie zalety aparatu BTE i CIC, czego efektem jest najwyższej jakości dźwięk i doskonałe wzornictwo. Nowoczesne aparaty RITE firmy Bernafon są właściwie niewidoczne ponieważ słuchawka aparatu jest umieszczona wewnątrz kanału słuchowego.


!!! PROCES PRZYZWYCZAJANIA SIĘ DO APARATU ZAJMUJE PEWIEN CZAS.

W PIERWSZYM OKRESIE USŁYSZYMY WIELE DŹWIĘKÓW, KTÓRE BYŁY DOTYCHCZAS „NIEDOSTĘPNE SŁUCHOWO”.

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE OSIĄGNIĘCIE MAKSYMALNEJ KORZYŚCI Z APARATU ZAJMUJE WIELE TYGODNI, A CZASEM NAWET KILKA MIESIĘCY !!!
SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE SŁYSZENIE

Wiele aparatów słuchowych zapewnia również łączność bezprzewodową Bluetooth® z różnymi zewnętrznymi źródłami sygnału audio, w tym z telefonami komórkowymi, stacjonarnymi, TV, GPS, odtwarzaczami muzyki itp. SoundGate zapewnia duży komfort użytkowania oraz najwyższej jakości, niezakłócony dźwięk.

Taką możliwość posiadają najnowsze, szwajcarskie aparaty słuchowe Bernafon. Funkcje dodatkowe dobiera się i programuje na podstawie analizy potrzeb Użytkownika, priorytetów, otoczeń akustycznych oraz stylu życia.


AKCESORIA DO APARATÓW SŁUCHOWYCH


W naszej ofercie znajdują się dyskretne i zarazem bardzo funkcjonalne piloty umożliwiające zdalne sterowanie różnymi funkcjami aparatów słuchowych oraz urządzenie SoundGate umożliwiające całkowicie bezprzewodową transmisję dźwięku z zewnętrznych urządzeń Bluetooth® (np. telefonów komórkowych) do Twoich aparatów słuchowych!


BADANIA SŁUCHU

W naszym gabinecie diagnostykę rozpoczyna się od rozmowy protetyka słuchu z pacjentem, czyli od przeprowadzania tzw. wywiadu medycznego. Taki wywiad polega na zebraniu informacji od pacjenta na temat jego zaobserwowanych objawów i zmian w polu słyszenia.

Zajmujemy się protezowaniem wszystkich rodzajów niedosłuchów. Sprawujemy stałą i kompleksową opiekę audioprotetyczną nad naszym pacjentem.

    Rodzaj wykonywanych badań:
  • audiometrię tonalną
  • audiometrię słowną
  • audiometrię impedancyjną
  • badania w wolnym polu przed i po zaprotezowaniu

...więcej o badaniach wykonywanych w naszym gabinecie na tej stronie